Implantologia

Implanty to nowoczesne rozwiązanie, pozwalające na odtworzenie uzębienia zapewniając komfort i poczucie odzyskania własnych zębów. Implant wykonywany jest z tytanu i zastępuje korzeń brakującego zęba. Jego wstawienie wymaga jedynie znieczulenia miejscowego.

Decyzję dotyczącą systemu podejmuje zespół implantologiczny w porozumieniu z pacjentem po dokładnej diagnostyce i analizie. Ankylos to najczęściej stosowane przez nas implanty. Jest to wiodący na świecie, rewolucyjny pod względem budowy i efektów klinicznych system implantologiczny. W przypadku podejmowania decyzji o założeniu implantów warto zaufać producentowi o wieloletnim doświadczeniu klinicznym. Na jakość implantu wpływa bowiem wiele parametrów takich jak: połączenie przyjazne dla tkanek, dokładne przenoszenie sił, aktywująca wzrost mikrostruktura czy ankylotyczne gojenie.

Systemy implantologiczne pozwalają na wykonanie wszystkich typów uzupełnień zębów, od korony pojedynczej do wielopunktowego mostu.

Oto przykłady rozwiązania problemu braków zębowych, od pojedynczych ubytków po całkowite bezzębie.

I. Brak pojedynczego zęba, lub kilku sąsiednich zębów można zastąpić na kilka sposobów:

a). uzupełnienie w postaci protezy ruchomej – metoda zalecana tylko jako rozwiązanie tymczasowe

b) odtworzenie brakującego zęba w postaci mostu licowanego porcelaną lub pełnoceramicznego.

ryc1

Jest to rozwiązanie tradycyjne, ale sprawdzone, przy którym komfort porównywalny jest z tym jaki mamy w przypadku własnych zębów. Precyzyjnie wykonane uzupełnienia tego typu są bardzo trwałe.

c. najnowocześniejszym rozwiązaniem jest zastosowanie implantu. Nie ma wtedy konieczności szlifowania zębów filarowych.

ryc2

II Czasami nie mamy mamy do dyspozycji zęba, który mógłby stanowić filar mostu.

ryc3

Wtedy musimy zastosować jakiś rodzaj protezy częściowej

ryc4

lub wszczepić implanty.

ryc5a

ryc5b

To rozwiązanie jest oczywiście w tym przypadku najlepsze.

III Całkowite bezzębie możemy protezować za pomocą protezy ruchomej całkowitej.

ryc7

Bardzo często protezy tego typu, zwłaszcza dolne słabo się trzymają. Można wtedy założyć od 2 do 4 implantów, na których osadzona będzie proteza. Mamy wtedy zagwarantowane dobre utrzymanie takiego uzupełnienia.

ryc6

Lepiej jednak zastosować większą ilość implantów i oprzeć na nich jeden lub kilka mostów. Pozbywamy się w ten sposób niekomfortowej płyty protezy i tak odtworzone zęby są umocowane na stałe.

ryc8

Cookies

Nasz serwis wykorzystuje „cookies” tj. małe pliki umieszczane przez serwis na komputerze użytkownika. Pliki te wykorzystywane są wyłącznie do prawidłowego funkcjonowania serwisu www oraz w celach statystycznych (statystyki odwiedzin strony). Dane te nie są udostępniane w jakikolwiek sposób.

×