Peridontologia

Przyzębie to tkanki otaczające ząb i utrzymujące go w kości. Jego choroby łączą się z utratą tkanek podporowych prowadząca do formowania się głębokiej kieszonki przyzębnej a w dalszej kolejności dochodzi do rozchwiania zębów.

Choroby przyzębia rozpoczynają się od stanu zapalnego dziąseł i od tego zaczynamy leczenie. Najważniejszym etapem leczenia jest usunięcie kamienia i osadów nazębnych. Jest to najczęstsza przyczyna chorób przyzębia i bardzo często wykonanie tego zabiegu usuwa problem albo znacznie zmniejsza stan chorobowy. U większości pacjentów czyszczenie powinno być wykonywane raz na pół roku, ale u osób z chorobą przyzębia nawet raz na 3 miesiące.

Jeśli choroba przyzębia jest zaawansowana, zachodzi potrzeba wykonania kiretażu i czyszczenia kieszonek dziąsłowych. Można także wykonać zabiegi mające na celu ustabilizowanie zębów za pomocą specjalnych szyn, lub koron lub mostów tymczasowych. Często niezbędna jest uzupełniająca kuracja farmakologiczna.

Cookies

Nasz serwis wykorzystuje „cookies” tj. małe pliki umieszczane przez serwis na komputerze użytkownika. Pliki te wykorzystywane są wyłącznie do prawidłowego funkcjonowania serwisu www oraz w celach statystycznych (statystyki odwiedzin strony). Dane te nie są udostępniane w jakikolwiek sposób.

×