Kosmetyka stomatologiczna

  • korekty kształtu lub koloru zębów
  • licówki
  • bezpieczne i skuteczne wybielanie zębów

Stosowana przez nas metoda nakładkowa wybielania zębów, jak wynika z praktyki i czego dowodzą badania kliniczne jest bardziej skuteczna niż jednorazowe wybielanie lampą w gabinecie stomatologicznym. Wiąże się to z czasem działania preparatu przy jednoczesnym zmniejszeniu jego stężenia, co wpływa na minimalizację ryzyka wystąpienia skutków ubocznych. W przerwach pomiędzy kolejnymi etapami procesu mamy możliwość kontroli stopnia wybielenia i obserwację oraz eliminację ewentualnych działań niepożądanych. Dosyć częstym niekorzystnym następstwem jest mijająca z czasem nadwrażliwość zębów.

Wykonane raz nakładki na zęby mogą służyć do ponownej aplikacji preparatu w celu podtrzymania efektów wybielania po jakimś czasie.

Aby procedura wybielania była bezpieczna a efekt wizualny zadowalający dla pacjenta niezbędne jest, żeby przed przystąpieniem do zabiegu wybielania zębów wszystkie ubytki próchnicowe zostały wyleczone. Dodatkowo zęby muszą zostać oczyszczone z kamienia nazębnego i osadów metodą skalingu i piaskowania. Tego typu działania bardzo często już na wstępie przynoszą zauważalny efekt rozjaśnienia zębów. W przypadku niektórych wypełnień ubytki można zabezpieczyć tymczasowo, gdyż procesowi wybielania poddaje się jedynie szkliwo zęba i wcześniej założone wypełnienia bądź korony mogą później odbiegać kolorem od wybielonych zębów.

Cookies

Nasz serwis wykorzystuje „cookies” tj. małe pliki umieszczane przez serwis na komputerze użytkownika. Pliki te wykorzystywane są wyłącznie do prawidłowego funkcjonowania serwisu www oraz w celach statystycznych (statystyki odwiedzin strony). Dane te nie są udostępniane w jakikolwiek sposób.

×